Nazywam się Olga Biernat

Olga Hucko

Jestem arteterapeutką, prowadzę terapię przez sztukę. Pomagam ludziom odnaleźć kontakt z sobą, z własnym ciałem i emocjami.

Opracowałam koncepcję treningu autonarracyjnego – twórczego sposobu opowiadania i kontaktowania się ze swoim życiowym bohaterem.

W pracy łączę arteterapię z terapią narracyjną. Wierzę, że opowieści mają niezwykłą moc, z której możemy korzystać i dzięki której możemy żyć w zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Ukończyłam studia Realizacji Obrazu Filmowego i Telewizyjnego w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz studia kulturoznawcze w specjalności Twórcze Pisanie na Uniwersytecie Łódzkim (dyplom z wyróżnieniem, temat pracy: Przyczyny i skutki opowieści. Trening autonarracyjny). Kończę Podyplomowy Kurs Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim akredytowany przez Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, ukończyłam również Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (270 h), Szkołę Mistrzów Pióra w Collegium Civitas (studia podyplomowe) oraz Szkołę Muzyczną im. Grażyny Bacewiczówny w Nowej Soli.

Brałam udział w licznych warsztatach i konferencjach naukowych, rozwijając umiejętności twórczego opowiadania, poznając możliwości wykorzystania narracji w terapii, np.:

  • Polskie Centrum Komediopisania Teatru Powszechnego w Łodzi
  • Czarne Warsztaty Pisania Prozą (organizowane przez wydawnictwo Czarne)
  • Warsztaty scenariuszowe Script Fiesta, Script Forum

Prowadziłam treningi twórczości i treningi autonarracyjne w ramach przedsięwzięcia ComeOn Institute w Art Inkubatorze w Łodzi (1 edycja rezydentury przemysłów kreatywnych).

Dziś zapraszam na zajęcia arteterapii narracyjnej do Sztuki Życia.

Moje publikacje naukowe na temat treningu autonarracyjnego:

Nazywam się Olga Hucko.Prowadzę arteterapię indywidualną oraz grupową.

Zapraszam do kontaktu